جنگ غزه و دلایل تاسف بار سکوت تعدادی از وبلاگ نویسان فارسی زبان

هر چند که جنگ غزه برای یکی دو ماه پیش است اما میخواهم دلایل سکوت تعدادی از وبلاگ نویسان را بررسی کنم.

همه این افراد معتقدند که چرا باید به فلسطین و غزه کمک کرد در حالی که این همه فقیر و نیازمند در کشور ما وجود دارد؟ یا اینکه خودشون مسئوله کارهای خودشون هستند و به ما چه ربطی دارد؟

من این افراد را به دسته های مختلفی تقسیم کردم.

1-افراد به اصلاح روشنفکر یا وابسته به حکومت قبلی و بیگانگان 2-افراد مخالف دولت جمهوری اسلامی 3-افراد ساده لوح و نادان

خوب حالا من به سوالات این افراد پاسخ میدهم.

دلیل اینکه ما به فلسطین کمک میکنیم و این همه فقیر در کشور خودمون است اینه که:

حکومت اسلامی یک حکومت جهانی است و شامل تمام انساهای مسلمان است و پیامبر اعظم (ص) فرموده است:

 هرکس که فریاد مظلومانه مسلمانی را بشنود و به داد او نرسد مسلمان نیست

اسلام دین عرب و ترک و فارس و … نیست . اسلام برای تمام انسانهای سراسر دنیاست . و همه افراد مسلمان بر اساس گفته خداوند در قران ، با هم برادرند .

پس چطور میشه ما برادرهای خود در فلسطین را در برابر ظلم و جنایات کفار تنها بگذاریم ؟ آن وقت ما چطور میتونیم خودمون را مسلمان بدانیم ؟

من واقعا از افرادی که ادعای قلم دارند تعجب کردم که چطور بدین صورت سکوت کردند!

اما اگر کسانی هم پیدا بشوند که مسلمان نباشند باز هم باید جنایات اسراییلیها را محکوم میکردند اگر واقعا کمی انسانیت در وجودشان باشد .به فرموده امام حسین (ع): ” اگر دین ندارید آزاده باشید ” .انسانیت ربطی به دین و مذهب ندارد . من اگر مردم غزه کافر هم بودند باز ازشون به دلیل این همه جنایت و ظلم که در حقشون این اسراییلیها کردند ، حمایت میکردم .

دلیل اصلی مخالفت یا سکوت این افراد چه بود؟

شاید بتوان گفت که دلیل اصلی سکوت یا مخالف دسته اول و دوم این است که :

 آنها با سخنان و شایعات و تفرقه افکنی که انجام میدهند در حقیقت کمک بسیاری به اهداف امریکا و اسراییل و متحدانشان میکنند و به همین دلیل کمکهای مالی بسیاری از آنها به دلیل همین خیانتها دریافت میکنند و زندگی خائنانه ای برای خود مهیا میکنند و برای چند سال زندگی راحت ، وجدان و آخرت خود را به قیمت خیلی ارزان به فروش میگذارند.

اما دسته سوم که شامل افراد ساده لوح و نادان است:

این افراد هم در واقع مسخ سخنان دسته اول شده اند و ناخواسته سخنان آنها را گاهی به صورت طنز و گاهی به صورت جدی بیان میکنند و خوشحال میشوند که این سخنان خود مخالف عقیده ی بسیاری از افراد است .

این افراد سواد و یا درک درستی از دین ، زندگی و هویت خود ندارند و فقط همانند طوطی سخنان تعدادی از افراد فاسد را بدون کمی تفکر و تامل بر زبان میاورند.

سخن آخر :

اگر هرکس مخالف سخنان من و افراد موافق من فکر میکند کافی است کمی بیشتر درباره ملیت و مذهب و انسانیت مطالعه کند تا بهتر سخنان من را بفهمد

0 نظرات:

ارسال یک نظر