تحریم اعزام ایرانیان به مکه و مدینه

در شرایطی که هرروز شاهد این هستیم که مسئولان و پلیس های کشور عربستان بر خورد بسیار بد و ناپسندی با زائران ایرانی میکنند و این جای تاسف دارد که ایرانیان هنوز هم اشتیاق فراوانی به رفتن مکه و مدینه دارند! ما مثل کسی می مانیم که حاضریم غرور و شخصی خود را به راحتی خرد کنیم تا به مراد دلمون برسیم!

اما سوالی که در ذهن من بوده است که چرا با وجود این همه بی حرمتی، ما ایرانیان باید هر ساله ثروت این مملکت را در جیب اعراب بریزیم؟ اشتباه نکنید من مخالف اعزام زائران به مکه و مدینه برای ادای حج نیستم. اما حداقل باید برخورد و کاری کرد! همین طور بی تفاوت بودن به بی احترامی این عربستانی ها شرم آور است! 

به نظر من حداقل کارهایی که میشه کرد :
1- آیا کار خیر کردن فقط رفتن به حج و خارج کردن ارز از کشور است؟ ایا نمی توان به جای صرف این همه پول و خارج کردن ارز از کشور ، کار خدا پسندانه ای در داخل کشور کرد؟ به نظرم افرادی که حداقل یک بار به مکه رفته اند بهتر است هزینه سفر خود را در داخل کشور خرج کنند و هم اینکه اجازه بدهند که افرادی که تا حالا به مکه نرفته اند بیش از این در انتظار نمانند!
2- ایران باید به دلیل بر خورد بد ماموران عربستانی با زائران ایرانی ، به طور موفق مثلا به مدت چند روز یا حتی چند هفته اعزام زائران به مکه را متوقف کند. 
3- فقط کسانی را اعزام کنند که تا موفق نشده اند به مکه اعزام شوند. یا حداقل ابتدا تمام افرادی که تا کنون به مکه نرفته اند را اعزام کنند و اولیت با آنها باشد و سپس افراد دیگری که حداقل یک بار به مکه رفته اند!


0 نظرات:

ارسال یک نظر